Τσιτσιγιάννη Έλενα
Κατάγομαι από το Βόλο. Είμαι Πτυχιούχος Γαλλικής Φιλολογίας Εθνικού Καποδιστριακού Παν/μίου Αθηνών. Στέλεχος της Εμπορικής Τράπεζας κ μετέπειτα της Alpha Bank. Κατοικώ με την οικογένεια μου στα Εξάρχεια 20 χρόνια τώρα όπου μεγαλώνω τα δύο μου αγόρια.
Νοιάζομαι για το κέντρο της Αθήνας κ τη γειτονιά μου, θέλω να προσπαθήσω για την αξιοπρεπή διαμονή όλων μας σε αυτή κ θα είμαι ουσιαστικά παρούσα σε ό,τι επιτρέψουν οι κοινωνικο-πολιτικές συνθήκες που θα διαμορφωθούν μετά τις εκλογές ως προς την αναβάθμισή της.